Druga połowa października to czas przygotowań do Świąt „Wszystkich Świętych”. Właśnie wtedy przygotowujemy groby naszych Bliskich, kupując zwiększoną ilość kwiatów i zniczy.
Cmentarze, które odwiedzamy na co dzień, akurat przed 1 listopada zaczynają być bardziej ukwiecone, udekorowane chryzantemami, wrzosami, kompozycjami florystycznymi i oczywiście zniczami. Dominującą jednak rolę odgrywają kwiaty uznawane w Azji za symbol słońca, dostojeństwa, radości i długiego życia, czyli chryzantemy, będące w Polsce od lat są najchętniej wybieranym 2kwiatem doniczkowym na groby naszych najbliższych. Od kilku lat obserwujemy największy popyt na białe i żółte kwiatostany, zarówno wielkokwiatowe jak i te uformowane w duże kule o drobnych kwiatach.

Producenci jednak kuszą rynek wieloma innymi barwami, czego efektem jest spora ilość odmian trójbarwnych. Na pomorskich grobach widzimy coraz piękniej przystrojone groby naszych bliskich wieńcami, aranżacjami florystycznym, jednak dominującą rolę cały czas odgrywa chryzantema. Już od kilkunastu lat najwięksi producenci z północy naszego kraju, specjalizujący się w produkcji chryzantem prowadzą sprzedaż na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku, przy ulicy Wodnika 50, gwarantując Klientom atrakcyjne ceny oraz świeży towar najlepszej jakości.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

od 20 do 31 października,
od poniedziałku do soboty w godzinach 5.00-11.00.

Skontaktuj się